امام حسن مجتبی علیه السلام: همانا محبّت و دوستی با ما سبب ریزش گناهان ـ از نامه اعمال ـ می شود، همان طوری که وزش باد، برگ درختان را می ریزد.«بحارالأنوار، ج 44، ص 23، ح 7»

3:45:23 AM 1399 / 03 / 06
 
اخبار بیمارستان شهید رجایی آران و بیدگل

کارگاه شیر مادر

برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه تغذیه با شیر مادر

کارگاه آموزشی دو روزه با موضوع "تغذیه با شیر مادر"در سالن کنفرانس بیمارستان شهید رجایی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، دراین کارگاه که ویژه پرسنل بخش اطفال بیمارستان های سیدالشهدا و شهید رجایی برگزار گردید، متخصص اطفال بیمارستان با اشاره به اهمیت تغذیه نوزاد با شیر مادر، گفت: نوزاد تا دو سالگی از نظر ایمنی بدن در سطح پایینی است و شیر مادر بهترین تغذیه برای کودک و سبب افزایش ایمنی بدن نوزاد است.

 

دکتر رضوی، شیر مادر را در افزایش ایمنی بدن نوزاد و کاهش آسم و چاقی در کودک موثر دانست و گفت: همچنین بر اساس بررسی های انجام شده اگر نوزاد تا ۶ ماه نخست تولد، از شیر مادر تغذیه کند، میزان مرگ و میر نوزادان پس از تولد کاهش می یابد؛ به همین دلیل نوزاد باید در ۶ ماه نخست تولد، تنها از شیر مادر تغذیه کند.

 

بنا بر این گزارش، در این کارگاه آموزشی مطالبی چون اهمیت تماس پوست با پوست مادر و نوزاد، روش صحیح و مطلوب تغذیه شیر خوار، اهمیت تغییر ترکیب شیر مادر، تغذیه نوزاد با آغوز، مضرات تغذیه با شیر مصنوعی، تغذیه مکرر با شیر مادر، وضعیت صحیح بغل کردن و پستان گرفتن شیر خوار، دوشیدن شیر، استفاده از غذاهای کمکی و... توسط کارشناسان مامایی مرکز بهداشت آموزش داده شد.

 

                                                                                      روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

     کارگاه شیر مادر          کارگاه شیر مادر

ساعت : 10:32 -  روز  : شنبه  - 25 /  12 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :284

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

جشنواره پرتال برتر